Um pacote de margarina de 12 kg custou R$ 240,00. Foi depois vendida em caixinhas de 250 g a R$ 7,00 cada. Quantas caixinhas deram e quanto lucrou na venda?
Please enter comments
Please enter your name.
Please enter the correct email address.
You must agree before submitting.

Lista de comentários


More Questions From This User See All

Recomendar perguntas

Helpful Social

Copyright © 2025 ELIBRARY.TIPS - All rights reserved.